Sākums Organizatoriskie jautājumi Latvijas Gada auto 2013 žūrijas balsojums

Latvijas Gada auto 2013 žūrijas balsojums

31/01/2013
Latvijas Gada auto 2013 žūrijas balsojums

Aizvadītā gada 1. decembrī konkursa žūrijas gala balsojumā par “Latvijas Gada auto 2013” tika ievēlēts “Volkswagen Golf” 7.
Balsojuma tabula liecina, ka 20 no 37 žūrijas locekļiem pirmo vietu piešķīruši tieši “Volkswagen Golf”.

Astoņi žūrijas locekļi “Volkswagen Golf” 7 devuši otro vietu, kā rezultātā ar 271 punktu un 92 punktu pārsvaru pār otro vietu “Golf” pārliecinoša uzvara. 

Otrās vietas ieguvējam “Kia Cee’d” augstāko vērtējumu devuši seši balsotāji un kopā ieguva 179 punktus.

Interesanti, ka neviens no septiņiem finālistiem nav palicis bez maksimālā desmit punktu vērtējuma. Vēl jāpiebilst, ka “Golf” ir vienīgais no finālistiem, kuram finālbalsojumā punktus ir piešķīruši visi žūrijas locekļi. 

Sīvākā spēkošanās bija izvērsusies par ceturto vietu, kuru tikai ar viena punkta pārsvaru pār piektajā vietā palikušo “Ford B-Max” ieņēma “Peugeot 208”.

Konkursa “Latvijas Gada auto 2013” rezultāti:

“Latvijas Gada auto 2013” ir “Volkswagen Golf” 7 – 271 punkts;
2. vieta “Kia C`eed”  – 179 punkti;
3. vieta “Kia Optima”  – 144 punkti;
4. vieta “Peugeot 208”  – 99 punkti;
5. vieta “Ford B-max”  – 98 punkti;
6. vieta “Audi A3”  – 93 punkti;
7. vieta “Volkswagen Up” – 78 punkti.

“Latvijas Apvidus auto 2013” ir “Mazda CX-5”.
“Latvijas Mazais auto 2013” ir “Volkswagen Up”.
“Latvijas Eko auto 2013” ir “Nissan Leaf”.
“Latvijas Skaistākais auto 2013” ir “Audi A6 Allroad Quattro”.
“Latvijas Gada auto interneta balsojuma simpātija 2013” ir “Audi A6 Allroad Quattro”.

Detalizētu individuālo žūrijas locekļu balsojumu skatīt fotogalerijā zem raksta

Konkursa žūrijas priekšsēdētājs Atis Jansons: “Pamēģināju veikt izlases veida aprēķinus ar šīm pašām 37 anketām. Ņemu žurnālistu (11) balsojumu. Pirmais “Volkswagen Golf”. Atlasu auto ekspluatācijas un remonta profesionāļus (arī 11) – pirmais “Golf”. Žūrijā četras dāmas. Arī viņas dod uzvaru tam pašam… Tātad – alternatīvas, kas varētu gūt pietiekamu atbalstu, šogad nebija.

Otrā un trešā vieta – “Kia Cee’d” panākums bija gaidīts. Kā redzams, seši balsotāji pat nobrieduši revolūcijai. Gaitas īpašības atpaliek no “Golf” par mata tiesu. Cenu karā neizšķirts. Dizains – no tām pašām vācu studijām nācis, pietiekami tuvs mūsu mentalitātei. Septiņu gadu garantija piedevām… Gaidīts un pelnīts panākums. 

“Kia Optimas” trešā vieta gan nāca negaidīta. Mēs jau vairākus gadus nebalsojam par lieliem auto, uzskatot tos par taupības apstākļiem liekiem. Šis paņēma. Ar labu gaitu arī, bet pirmkārt jau ar izskatu. 

Papildu nominācijā “skaistākais” līdz pat pēdējām anketām “Optima” bija līderis. Priekšā tādam grandam kā “Audi A6 Allroad”! Finišā gan mata tiesu atpalika. Tomēr tas ir skaists auto! Deviņiem no žūrijas – visskaistākais.

Tradicionālais automobiļu tirgus jaunumu vērtēšanas konkurss Latvijā notika četrpadsmito reizi. Žūriju veido auto žurnālisti, automobiļu un auto tehnikas eksperti, kā arī uzaicinātie goda biedri. Žūrijas locekļu vizītkartes publicētas konkursa mājas lapā.

Atbalsta: viesnīca Avalon Hotel, SIXT leasing, LAMB, NRJ, Linearis, rentmama.com, holography.lv, PRmail.lv, V4 motors, ABI2, Korbi, Interbaltija AG
Informatīvi atbalsta: Delfi, www.jauniauto.lv, Latvijas Avīze, Ātruma cilts, garaza.lv, 10minutes.lv, Telegraf, FHM, iAuto.lv.