Sākums Jaunumi Šajā sestdienā ar plašu aktivitāšu klāstu notiks “Latvijas Gada auto testa diena Molā”

Šajā sestdienā ar plašu aktivitāšu klāstu notiks “Latvijas Gada auto testa diena Molā”

01/09/2022
Šajā sestdienā ar plašu aktivitāšu klāstu notiks “Latvijas Gada auto testa diena Molā”

Jau šo sestdien 3. septembrī norisināsies “Latvijas Gada auto testa diena Molā”. No plkst. 11:00 testa braucieniem būs pieejami jaunākie Latvijā pieejamie automobiļi, būs iespēja apskatīt un nofotografēties pie vareniem drifta un salonauto sacīkšu automobiļiem, piedalīties lekcijās par satiksmes drošību, kā arī veiklības braucienā laimēt Cupra Formentor uz nedēļas nogali.

Savukārt sporta auto cienītājiem būs iespēja aplūkot vairākas pasaules līmeņa sacīkšu automašīnas. Viena no tām būs drifta SemiPro klases 3. sērijas BMW automobilis ar 4.0 V8 dzinēju. Šajā auto varēs gan iesēsties, gan tajā nofotografēties, gan arī satikt un aprunāties ar šī automobiļa pilotu Atvaru Sāru. Savu auto atrādīs arī drifteris, youtuberis Reinis Ozoliņš. Viņa Pro klases Nissan markas drifta automobilis attīsta 750 Zs jaudu, būs iespēja aplūkot un izpētīt tā slaveno 2JZ dzinēju. Un pulksten 13:00 visi interesenti varēs iegūt drifteru autogrāfus.  

“Latvijas Gada auto testa dienā Molā” būs apskatāma arī jaunā un izskatīgā Audi RS3 LMS Generation 2 TCR klases sporta automašīna, cena ap 190 000 EUR. Ar to LV Racing komanda un 2021. gada Baltijas Čempions Valters Zviedris pārstāvēs Latviju “FIA Games 2022”, kuras no 26.-31. Oktobrim norisināsies “Circuit Paul Richard” Francijā, netālu no Marseļas.

Konkursa “Latvijas Gada auto 2023” rīkotāja Māra Ozoliņa citāts:

“Pasākuma gaitā klātesošos uz semināru un sarunām par satiksmes drošību un labu auto vadīšanas praksi aicinās konkursa “Latvijas Gada auto” žūrijas priekšsēdētājs Atis Jansons – par gājēju attiecībām ar autovadītājiem, par mobilo tālruņu lietošanu pie stūres, par distances ievērošanu, drošu apdzīšanu un citiem aktuāliem ceļu satiksmes drošības tematiem. Bet turpat blakus īpaši sagatavotā trasē tiks aizvadīts veiklības brauciens, kurā labākais braucējs varēs izcīnīt dižpārdokli Cupra Formentor uz nedēļas nogali ar pilnu degvielas tvertni.“

Atšķirībā no citām jaunu automobiļu izstādēm, “Latvijas Gada auto testa dienā Molā” ikviens interesents ar derīgu autovadītāja apliecību var tos arī izmēģināt, turklāt viss bezmaksas un pieejama ērtā t/c Mols stāvvieta. Pasākumā no plkst. 11:00 līdz 18:00 testa braucieniem būs pieejami jaunākie automobiļi*, tostarp arī titula “Latvijas Gada auto 2023” pretendenti:

•          Škoda Fabia (pieejams testa braucieniem),

•          Škoda Karoq (pieejams testa braucieniem),

•          Audi RS 3 Limousine (pieejams apskatei un fotografēšanai),

•          Volkswagen ID. 5 (pieejams testa braucieniem),

•          Volkswagen Taigo (pieejams apskatei),

•          Peugeot 308 (pieejams testa braucieniem),

•          Cupra Born elektroauto (pieejams apskatei un fotografēšanai),

•          Maserati Grecale (pieejams apskatei un fotografēšanai),

•          Citroën C5 X (pieejams testa braucieniem),

•          Citroën C5 Aircross (pieejams testa braucieniem),

•          Hyundai Tucson (pieejams testa braucieniem),

•          Suzuki Vitara (pieejams testa braucieniem),

•          Alfa Romeo Tonale  (pieejams testa braucieniem),

•          Jeep Grand Cherokee (pieejams apskatei un fotografēšanai),

•          Fiat 500e elektroauto (pieejams testa braucieniem),

•          Opel Astra (pieejams testa braucieniem),

•          Cupra Formentor (pieejams veiklības braucieniem)
* automobiļu sarakstā iespējami papildinājumi un izmaiņas.”

Pēc testa brauciena varēs apmeklēt motoreļļu Shell Helix telti, kurā uzgriežot balvu ratu, būs iespēja laimēt pārsteiguma dāvanas no Shell Helix kā motora eļļu, logu šķidrumu, auto smaržiņas, saldumus u.c.

CSDD stendā būs iespēja izmēģināt “dzēruma brilles” un savu koordināciju speciāli izveidotā šķēršļu trasē.

Jaunu dalībnieku pieteikšana konkursam notiks līdz 3. novembrim, bet titula “Latvijas Gada auto 2023” un papildus nomināciju laureātu paziņošana notiks 8. decembrī apbalvošanas ceremonijā un TV tiešraidē.

Atbalsta: Shell Helix motoreļļas, apdrošināšana Balcia, t/c Mols, Tvnet, Zip.lv – gudri sludinājumi, iAuto.lv, Latvijas Avīze, Delfi, TV Auto ziņas, Santa.lv, Dieviete.lv, Jauniauto.lv, garaza.lv, Sony, LAMB, V4 motors.