Sākums Jaunumi Mālpilī izvērtēti 19 LATVIJAS GADA AUTO 2013 pretendenti

Mālpilī izvērtēti 19 LATVIJAS GADA AUTO 2013 pretendenti

19/11/2012
Mālpilī izvērtēti 19 LATVIJAS GADA AUTO 2013 pretendenti

Mālpils muižā un apkārtnes ceļos notika konkursa Latvijas Gada auto 2013 noslēdzošais testu posms, kurā žūrijas vērtējumam tika nodoti 19 titula pretendenti. Mālpilī bija arī Fiat 500L un Volkswagen Golf Latvijas pirmizrāde, jo šie automobiļi tika atgādāti speciāli uz Gada auto pasākumu, lai pagūtu piedalīties noslēdzošajā testu braucienā.

Pavisam konkursam pieteikti 20 automobiļi: Audi A3, Audi A6 Allroad Quattro, Chevrolet Aveo, Chevrolet Malibu, Fiat 500L, Ford B-Max, Hyundai i30, Hyundai i40, Honda Civic, KIA cee’d, KIA Optima, Mazda CX-5, Mitsubishi Outlander, Nissan Leaf, Opel Zafira Tourer, Peugeot 208, Subaru XV, Volkswagen Golf, Volkswagen Passat Alltrack, Volkswagen up!. Mālpilī nebija ieradies vienīgi Hyundai i40, taču ar šo auto žūrija iepazinās iepriekšējos testu posmos, kā arī individuāli.

30 žūrijas locekļi, kā arī pieaicinātie mediju pārstāvji varēja izmēģināt automobiļus uz dažāda seguma un kvalitātes ceļiem, kā arī saņemt informāciju par katru pretendentu no autoražotāju pārstāvjiem.

Dalībnieku viedokļi.

Guntars Pulss, laikraksta Latvijas Avīze žurnālists: “Noderīgs pasākums, kurā cita starpā bija iespēja iepazīties arī ar tikko Latviju sasniegušiem jaunumiem. Mālpils apkārtnes interesantie ceļi ļāva automobiļus izmēģināt dažādos braukšanas apstākļos.”

Jānis Mežulis, arhitekts: “Izsaku atzinību pasākuma rīkotājiem par profesionālu darbu. Viss tika organizēts saskaņoti un pārdomāti, tā, ka relatīvi īsā laikā bija iespēja veikt tiešus iespaidu un emociju salīdzinājumus starp visiem gada auto pretendentiem.”

Jānis Grīnhofs, ceļu būves inženieris: “Rudens testos bija vērojams jūtams pretendentu aktivitātes pieaugums.”

Sandris Metuzāls, žurnāla FHM redaktors: “Interesanti bija vienā dienā izmēģināt tik daudz un dažādus jaunākos automobiļus. Lielāko iespaidu atstāja elektromobilis, kura bezskaņas pārvietošanās radīja sirreālu sajūtu.”

Atis Jansons, konkursa Latvijas Gada auto 2013 žūrijas priekšsēdētājs: „Mālpilī bija svētki – unikāla iespēja vienā dienā kustībā salīdzināt gandrīz visus šī gad būtiskākos autobūves jaunumus. Nu sākas darbs – rūpīga savu piezīmju un citas uzkrātās informācijas salīdzināšana, lai iespaidus pārvērstu atzīmēs. Viegi nebūs – sliktu auto pretendentu vidū nav. Starp ļoti labajiem un izcilajiem jāatrod tas, kura loma Latvijas autoparka uzlabošanā varētu būt nozīmīgākā.“

Konkursa fināls un rezultātu paziņošana notiks 2012.gada 1.decembrī Rīgā viesnīcā “Avalon hotel”. Šajā pasākumā piedalīsies žūrijas atlasītie septiņi automobiļi – finālisti, no kuru vidus tad arī tiks izvēlēts titula Latvijas Gada auto 2013 ieguvējs. Tāpat tiks paziņoti vairāku papildu nomināciju ieguvēji, tostarp Latvijas Gada auto interneta balsojuma simpātija 2013. Ikviens tiek aicināts piedalīties vērtēšanā un balsot par viņaprāt atbilstošāko titula pretendentu. Balsojums ilgst visu novembri portālā šeit

Konkursa informatīvie atbalstītāji: Delfi, www.jauniauto.lv, Latvijas Avīze, Ātruma cilts, garaza.lv, 10minutes.lv, Telegraf, FHM, iAuto.lv. Atbalstītāji: Avalon hotel, SIXT leasing, LAMB, NRJ, Linearis, rentmama.com, Stūres klubs, holography.lv, PRmail.lv, V4 motors, ABI2, Korbi.

Seko mums sociālajos tīklos:
www.draugiem.lv/gadaauto
www.facebook.com/gadaauto
www.twitter.com/gadaauto
www.youtube.com/jauniauto