Sākums Jaunumi Latvijas Gada Auto 1997 ir Audi A6

Latvijas Gada Auto 1997 ir Audi A6

03/05/2012
Latvijas Gada Auto 1997 ir Audi A6

Sadarbībā ar Liepājas domi, žurnālu Auto un STP rallija komandu divas dienas Liepājā bija apskatāmi vairāk nekā 40 jaunu auto modeļu, kuri bijuši visvairāk pirktie 1997.gadā.

 Ar šo noteikumu Latvijas Gada auto nominācija atšķiras no Eiropā pieņemtās un kaimiņvalstīs izmantotās, taču tā ir tuvāk mūsu reālajiem tirgus apstākļiem. Sākotnēji tas izraisīja dažu autotirgotāju neapmierinātību, jo saskaņā ar šiem noteikumiem Gada auto nominācijā neiekļuva VW Golf IV, Toyota Avensis un citi izplatīti automobiļi. 


Lielākā daļa autotirgotāju pasākumu atzina par izdevušos, turklāt šoreiz piedalījās visi Latvijas Pilnvaroto autotirgotāju asociācijas biedri (izņemot Fiat, Suzuki un Citroen pārstāvjus), un pat firmas, kuras tikai pretendē uz LPAA biedra statusu. Žūrijā ietilpa ne tikai masu mediju pārstāvji, bet arī Latvijā pazīstami biznesa un politisko aprindu pārstāvji, to vidū arī Saeimas priekšsēdētājs Alfreds Čepānis, ekonomikas ministrs Atis Sausnītis u.c. 

Automobiļu vērtēšana notika pēc piecu zvaigžņu sistēmas, turklāt augstāko atzīmi kopējā vērtējumā nesaņēma neviens auto. Četras zvaigznes («izcils auto, savas klases virsotne») izpelnījās VW Passat, kas arī ir faktiskais Latvijas gada auto ’97, kā arī Subaru Impreza Turbo un Audi A6. Trīs zvaigznes («labs, tu neesi savā izvēlē kļūdījies») saņēma Audi A4, Saab 9000 (!), Volvo 40. un 70.sērija, kā arī Subaru Legacy Outback. Interesanti, ka par liepājnieku uz vietas izvēlēto simpātiju auto kļuva BMW 5.sērija.