Sākums Jaunumi Kurzemē vērtē 19 Latvijas Gada auto 2014 pretendentus

Kurzemē vērtē 19 Latvijas Gada auto 2014 pretendentus

01/10/2013
Kurzemē vērtē 19 Latvijas Gada auto 2014 pretendentus

Sestdien norisinājās mediju testa brauciens, kurā piedalījās 19 jaunākie automobiļi – titula pretendenti – un Latvijas pirmizrādi piedzīvoja Dacia Logan MCV.

Sieksātē, Piena muižas apkārtnē, žūrijas locekļiem un pieaicinātajiem mediju pārstāvjiem bija iespēja izmēģināt automobiļus, braucot pa dažāda seguma un konfigurācijas ceļiem, kā arī uzzināt interesējošo informāciju no dīleru pārstāvjiem. Arī, dodoties uz pasākuma bāzes vietu Piena muižā un braucot atpakaļ uz Rīgu, notika intensīvs žūrijas darbs. Pa ceļam, organizatora izraudzītos pieturas punktos, notika mainīšanās ar automobiļiem.

„Latvijas Gada auto” žūrijas un mediju pārstāvji varēja braukt ar: Mazda 6, Ford Kuga, Honda CR-V, Renault Clio, Renault Captur, Nissan Juke Nismo, Toyota Auris, Toyota RAV4, Peugeot 2008, Peugeot 308, Hyundai Santa Fe, Chevrolet Trax, Jeep Grand Cherokee, Opel Adam, Opel Ampera, Opel Mokka, Volkswagen Golf Variant, Volkswagen Jetta Hybrid, Audi A3 Limousine.

Dalībnieki šādā pasākuma formātā īpaši izcēla lielisko iespēju vienas dienas laikā salīdzināt dažādus automobiļus. Latvijas tirgū šādu plašu un dažādu konkurējošu jaunu auto salīdzināšanu nodrošina tikai konkurss „Latvijas Gada auto”.

Guntars Pulss, autožurnālists, žūrijas loceklis: “Vienas dienas laikā, protams, pienācīgi iepazīt tik daudz automobiļus nav iespējams. Tāds arī nav pasākuma mērķis. Šāds kopīgs izbrauciens, manuprāt, žūrijas locekļiem lieliski noder tiešo konkurentu salīdzināšanai.”

Māris Ozoliņš, konkursa organizators: “Gada auto formāts turpina pilnveidoties un augt. Testa brauciena laikā konkursam tika pieteikts vēl viens jauns titula pretendents Toyota Corolla. Paldies visiem mediju testa brauciena 44 dalībniekiem, kas varēja baudīt Piena muižas apkārtnes ceļus.”

Ivars Caune, autosportists: “Paldies par perfekti noorganizēto Gada Auto pasākumu. Jāuzteic arī visi dalībnieki par disciplinētību un grafika ievērošanu. Vieta ir vislabākā – gluds asfalts, bedrains asfalts, interesanti līkumi, daudz krustojumu un iespēja izbraukt arī pa labu, gludu grunts ceļu.”

Pavisam šī gada konkursam ir pieteikti 25 jaunākie automobiļi, kas ir par pieciem pretendentiem vairāk nekā pagājušajā gadā. Bez sestdienas mediju brauciena 19 dalībniekiem uz „Latvijas Gada auto 2014” titulu pretendē arī Škoda Octavia, Fiat Panda 4×4, KIA pro’ceed, Nissan Note, Subaru Forester un Toyota Corolla. Pretendentu pieteikšanās turpinās līdz 2013. gada 6. novembrim. Pieteikt drīkst tikai jaunākos auto modeļus, kuru pārdošana Latvijā ir uzsākta ne agrā kā 2012. gada 1. novembrī.

Lielais „Latvijas Gada auto 2014” testa brauciens notiks divas dienas 8. un 9. novembrī, pēc kura notiks balsošana par astoņiem finālistiem un papildus nomināciju uzvarētājiem. Fināls notiks 7. decembrī viesnīcā Avalon Hotel.

Informatīvi atbalsta: Delfi, www.iAuto.lv, Latvijas Avīze, Tvnet, jauniauto.lv, Ātruma cilts, Telegraf, garaza.lv, 10minutes.lv, FHM.
Atbalsta: viesnīca Avalon Hotel, LAMB, KPMS & Partneri, NRJ, Linearis, Holography.lv, Baltic Pictures, V4 motors.

Seko mums Draugos draugiem.lv/gadaauto un Facebook facebook.com/gadaauto