Home News “Latvian Car Test Day of the Year in Mola” passed with smoking tires

“Latvian Car Test Day of the Year in Mola” passed with smoking tires

22/09/2022
“Latvian Car Test Day of the Year in Mola” passed with smoking tires

Pagājušajā nedēļas nogalē notika ikgadējā “Latvijas Gada auto testa diena Molā”. Tajā bija sapulcēti jaunākie auto modeļi Latvijā, tostarp arī titula “Latvijas Gada auto 2023” pretendenti, kas visas dienas garumā bija pieejami izmēģinājuma braucieniem ikvienam klātesošajam ar derīgu autovadītāja apliecību. Savukārt par iespaidīgu šovu ar kūpošām riepām, ierobežotā laukumā sānslīdēs vadot jaudīgos sacīkšu auto, parūpējās Latvijas drifta braucēji.

Auto entuziasti un pircēji vienkopus varēja salīdzināt vai izmēģināt 17 jaunākos automobiļus, kas pieejami Latvijā. Līdz 20 minūšu ilgam testa braucienam un apskatei bija pieejami šādi automobiļi: Alfa Romeo Tonale, Audi RS3 Limousine, Citroen C5 Aircross, Citroen C5 X, Cupra Born, FIAT 500e, Hyundai Tucson, Jeep Grand Cherokee, Maserati Grecale, Opel Astra, Peugeot 308, Suzuki Vitara, Škoda Fabia, Škoda Karoq, Volkswagen ID.5 un Volkswagen Taigo. Savukārt automobili Cupra Formentor varēja izmēģināt veiklības brauciena trasē, kuru ātrākais un precīzākais dalībnieks ieguva uz nedēļas nogali ar pilnu degvielas tvertni. Interesējošos jautājumus par tiem bija iespējams uzdot gan klātesošajiem dīleru pārstāvjiem, gan arī konkursa “Latvijas Gada auto 2023” žūrijas biedriem.

“Latvijas Gada auto testa dienā Molā” arīdzan bija apskatāmi vareni sacīkšu automobiļi un varēja satikt arī to pilotus. Autosportists Ivars Vallers izrādīja un pastāstīja par “LV Racing” komandas jauno Audi RS3 LMS TCR GEN2 sporta automobili. Savukārt drifteri Reinis Ozoliņš, Atvars Sārs un Daniels Baumanis gan izrādīja savas drifta sacensībām sagatavotās Nissan un BMW automašīnas, gan arī parādīja meistarklasi veicot kontrolētas sānslīdes vienlaikus ar vairākiem automobiļiem ierobežotā laukumā.

“Konkursa “Latvijas Gada auto” publiskais pasākums pie “Mola”- ar iespēju pasēdēt pie stūres jaunākā modeļa automašīnām – arī šogad izraisīja plašu apmeklētāju interesi. Kopā apmēram 300 aplīši Krasta ielas rajonā – lieliski!” stāsta Atis Jansons, auto žurnālists un konkursa “Latvijas Gada auto 2023” žūrijas priekšsēdētājs. Viņš sestdien dalījās pieredzē un aicināja uz sarunu par drošu satiksmi un kaitīgiem braukšanas paradumiem: “Par to, kā atkratīties no riebīgajiem pakaļā līdējiem, par ātrumu, kas bīstams tad, ja apkārtni pietiekami plaši pārskatīt nemāki, par dinamisku dīdīšanos, kas nedod būtisku laika ieguvumu, toties pamatīgi palielina degvielas patēriņu. Droši vien dzirdētais cilvēkiem dzīvē noderēs.” Viņš arī uzsver veiklības brauciena īpatnību, kur salīdzinoši elementāru trasi izbraukt ar svešu automobili nav nemaz tik viegli.

“Latvijas Gada auto testa dienā Molā” piedalījās arī CSDD. Uzvelkot speciālas brilles, kas simulē vairāku promiļu alkohola reibumu, ikviens varēja pārliecināties, cik bīstama un neprecīza kļūst koordinācija šādā stāvoklī.

Konkursa “Latvijas Gada auto” mērķis ir ar kompetentas žūrijas, autoražotāju un mediju atbalstu pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību jaunākajiem autoražotāju sasniegumiem, kas ir pieejami Latvijas tirgū.

Atbalsta: Shell Helix motoreļļas, apdrošināšanas sabiedrība Balcia, Sony, t/c Mols, Zip.lv – sludinājumi, Tvnet, iAuto.lv, Latvijas Avīze, Delfi, TV Auto ziņas, Klubs, Dieviete.lv, Jauniauto.lv, garaza.lv, LAMB, V4 motors.