Žūrija vērtē apvidus auto Latvijas Gada auto 2018 Lielajā testa braucienā

Foto:
2017.g. 22.November, 10:10

Konkurss “Latvjas Gada auto 2018” tuvojas finālam. Šajā nedēļas nogalē konkursa žūrija pulcējas noslēdzošajiem testiem, kuros piedalās visi 20 pretendenti, kas vienlaikus ir arī jaunākie automobiļi Latvijā.

Pēc tam žūrijai jāatlasa septiņi finālisti, no kuriem TV tiešridē 1. decembrī tiks izraudzīts titula pretendents.

Lielā testa brauciena bāzes vieta atrodas Lilastē, viesnīcā Port Resort. Tātad daudzi, kas šajās dienās brauca pa Tallinas šoseju varēja sastapt spilgtus automobiļus ar sarkanām “Latvijas Gada auto 2018” uzlīmēm.

Te žūrijas pirmie komentāri, kuros, protams, nemēģinām noskaidrot konkursa uzvarētāju, bet gan cenšamies iezīmēt interesantākos iespaidus.

Māris Ozoliņš, konkursa organizators

Šis ir vienīgais Latvijas Gada auto pasākums, kurā obligāti jāpiedalās visiem pieteiktajiem automobiļiem – pretendentiem. Šogad mums ir 20 jaunākie automobiļi un 28 žūrijas biedri – auto eksperti. Rezultātus ir grūti prognozēt, bet galveno pretendentu trijnieks jau sāk iezīmēties. Šogad īpaši interesants ciņa ir apvidus auto nominācijā, to pierādīja arī testi Ādažu vecajā poligonā.

Guntars Pulss, autožurnālists

Man šie sezonas noslēguma testi vienmēr ir kā svētki, kur kopā sapulcējušies visi žūrijas biedri un, protams, konkursam pieteiktie automobiļi. Tikai pēc tiešas pretendentu konfrontācijas parasti sāk izkristalizēties finālistu septiņnieks. Savukārt par iespējamo titula ieguvēju cenšos domāt pēc tam, kad ir noskaidroti finālisti. Beidzamos gados ir izveidojies, manuprāt, ļoti labs žūrijas sastāvs, kurš apvieno profesionalitāti dažādās ar auto nozari saistītās jomās un pietiekami dažādu skatu uz automobili kā tādu. Skaidrs, ka izvērtēt tik dažādai mērķauditorijai un pirktspējai orientētus braucamrīkus nav tik vienkārši, bet izcelt vienu visīpašāko ir vēl sarežģītāk. Tādēļ pēc iespējas cenšos cilvēkiem skaidrot, ka Gada auto nav labākais auto, bet gan auto, kam ir vērts pievērst īpašu uzmanību.

Edgars Utāns, Latvenergo transporta funkcijas vadītājs

Kompaktklasē manuprāt Hyundai i30 ir ļoti nopietns pretendents uz titulu, jo tur ir jūtams vācu pieskāriens, tāpat, kā pirms diviem gadiem uzvarējušajam i20. Savukārt mazajā klasē es izceltu Ford Fiesta, kurš ļoti labi atspoguļo Eiropas Ford pamatvērtības – precīzu un patīkamu vadāmību.

Jurijs Petuhovs, uzņēmējs

Premium klasē, protams, visi ir ļoti labi auto, bet mani īpaši priecē Volvo XC60. BMW piektā sērija ir savai klasei un imidžam atbilstošs un labā komplektācijā arī ar attiecīgu cenu. Land Rover Discovery manuprāt ir sanācis pārāk masīvs un luksīgs – lai attaisnotu savu nosaukumu, tam vajadzētu notievēt. Savukārt Volkswagen Arteon, kurš arī tēmē uz premium segmentu, pēc tuvākas iepazīšanās tomēr tas pats Passat vien ir – protams, krietni izskatīgāks, bet būtībā tas pats labais Passat.

Atis Jansons, žūrijas priekšsēdētājs

Universālais tituls Gada auto ir praktiski neiespējams – tik dažādus auto, kur kāda luksus modeļa dažas papildaprīkojuma detaļas ir dārgākas par  blakus stāvošo mazās klases automobili, salīdzināt ir ļoti grūti. Apvidus automobiļu klase arī ieņem arvien neskaidrākas aprises. Dažiem modeļiem pilnpiedziņa nemaz netiek piedāvāta, bet citiem tā pieejama tikai ar dīzeli un mehānisko pārnesumkārbu, kā tas ir, piemēram, Nissan Qashqai gadījumā. Sanāk, ka atsevišķi jānodala apvidnieki ar un bez pilnpiedziņas. Lai gan visiem jau tāpat ir skaidrs, ka mazo un kompakto krosoveru pircēji vismaz 70 procentos gadījumu izvēlas priekšpiedziņu, jo 4x4 viņiem nav vajadzīgs. Mazajā klasē man interesants šķiet Citroen C3, kurš piedāvā kaut ko svaigu, bet Ford Fiesta un Nissan Micra ir tikai vēl divi jauni modeļi – visnotaļ labi, taču bez savas odziņas.

Konkursā šogad notiek jau 19. reizi un "Latvijas Gada auto 2018" drīkst pieteikt tikai pašus jaunākos automobiļus. Šogad konkursā ir pieteikti:

 1. Alfa Romeo Stelvio
 2. Audi Q5
 3. BMW 5. sērija
 4. Citroën C3
 5. Ford Fiesta
 6. Honda Civic
 7. Hyundai i30
 8. KIA Stonic
 9. Jeep Compass
 10. Land Rover Discovery
 11. Mazda CX-5
 12. Nissan Micra
 13. Nissan Qashqai
 14. Peugeot 308
 15. Peugeot 5008
 16. Renault Koleos
 17. Škoda Karoq
 18. Volkswagen Arteon
 19. Volkswagen Golf
 20. Volvo XC60
Aicinām visus interesentus no 9. novembra portālā iAuto/lv vai klātienē t/c Mols balsot nominācijā “Latvijas Gada auto 2018 Tautas simpātija”, kurā iepriekšējā gadā uzvarēja Volvo S90 / V90 un balsojumā kopā tika saņemtas 29 459 balsis.

Informatīvi atbalsta: Delfi, iAuto.lv, Latvijas Avīze, jauniauto.lv, Auto ziņas, garaza.lv, dzivoklis.lv, Dieviete.lv. Atbalsta: t/c Mols, viesnīca „Porto Resort”, LAMB, V4 motors.

TAVS KOMENTĀRS